A Wagner-csoport vezére azt kéri Moszkvától, hadd adja át Bahmut ostromát a csecseneknek
Jevgenyij Prigozsinnak a jelek szerint tényleg elege lett abból, hogy zsoldosai nem kapnak elég lőszert.
Jevgenyij Prigozsinnak a jelek szerint tényleg elege lett abból, hogy zsoldosai nem kapnak elég lőszert.
Nyikolaj Peszkov álnéven lehetett tüzér Luhanszkban, független forrás azonban nem tudta megerősíteni a katonai múltját.
Georgij Sziukajevet korábban gyilkosságért ítélték börtönbüntetésre, tavaly ősszel a rácsok mögül jelentkezett a Wagner-csoporthoz, hogy részt vegyen az Ukrajnában folyó háborúban.
A zsoldosnak felcsapott fogvatartottak ötöde azért választotta a frontot, mert Prigozsinék antivirális szereket ígértek nekik, miközben a börtönben nem kapták meg a megfelelő kezelést a betegségükre.
A Wagner-vezér attól tart, hogy csapatait bekeríthetik Bahmutnál, míg Medvegyev már egy Krím visszavételéét célzó ukrán támadástól retteg.
A Wagner-csoport viselkedése a legrosszabb gyarmatosító emlékeket idézi Afrikában: egész falvakat irtanak ki, kizárólag a pénz, az arany és a gyémánt mozgatja őket, és tisztes helyi polgárokat is simán kórházba juttatnak, ha épp úgy tartja kedvük. Ennek ellenére a kontinens több országa valósággal rajong az oroszokért, van, ahol a zsoldosseregnek szobrot emeltek, a mozik a „hőstetteikről" szóló akciófilmeket vetítik. A Nyugat mindeközben hiába próbálja jóvá tenni a gyarmatosítás okozta történelmi traumákat, és igyekszik valóban segíteni, az évszázados, helyi beidegződések miatt a nép szimpátiájáért vívott harcban továbbra is vesztésre áll a Kelettel szemben. De lehet, hogy már nem sokáig, mert Oroszország talán lassan túlfeszíti a húrt.
Nincs elég lőszere az orosz zsoldoshadseregnek, a Wagner-csoportnak és ez lassítja az orosz előretörést a Donyec-medencében lévő Bahmut térségében. A magukat „zenészeknek” hívó Wagneresek vezetője, Jevgenyij Prigozsin már árulással vádolja az orosz hadvezetést és egyre élesebben bírálja a vezérkart, ezzel közvetve a hadsereg főparancsnokát, Vlagyimir Putyin államfőt. Az elszabadult hajóágyúként tevékenykedő Prigozsin viselkedése meglehetősen szokatlan, a Kreml ura ugyanis eddig nem tűrte a kritikát.
A Wagner-vezér a védelmi minisztert és a vezérkari főnököt vádolja azzal, hogy szabotálják a zsoldosai erőfeszítéseit.